Formula Student on rahvusvaheline tootearendusvõistlus, mis on suunatud inseneri- ja autotehnoloogia eriala üliõpilastele. Formula Student Team Tallinn projekteerib, toodab ja võistleb igal aastal võimsa vormelautoga, kasutades tipptehnoloogiat ja inseneripõhimõtteid. Auto osaleb üleeuroopalistel Formula Student tootearendusvõistlustel. Formula Student Team Tallinn on osalenud rallidel alates 2006. aastast. Meeskond on võitnud arvukalt karikaid kogu maailmast.

Aerodünaamiline arendus nõuab vedeliku või ka õhu ning selles asuvate kehade ja konstruktsioonide vastastikmõju kirjeldava dünaamika (CFD) simulatsioonide lahendamist. HPC liidesed võimaldavad meil loodud simulatsioonifailid üle kanda HPC klastrisse, kus saab luua pakk-töö (batch job) ning siis arvutada simulatsioonifailide poolt antud võrrandite väärtused.

TalTechi HPC klastri kasutus säästab üliõpilase personaalarvutis kasutatavat arvutiaega, kuna 3D aerodünaamika simulatsiooni käivitamine hõivab ka parima tavaarvuti kõik ressursid kuni päevaks, muutes selle sisuliselt kasutuks. HPC võimalused suurendavad oluliselt ka arenduskiirust, kuna simulatsioonid käivad kiiremini ja korraga saab lahendada mitut simulatsiooni. Lisaks saab ainult superarvutiga töödelda keerukaid andmefaile, mis nõuavad suurel hulgal RAM ressurssi. Tänu HPC keskuse taristu kasutamisvõimalusele oleme täiendanud vormeliõpilasmeeskonna aerodünaamilist arendusprotsessi ning jõudnud oma valdkonna tippu.




Better Medicine on 2020. aastal loodud Eesti meditsiinitehnoloogia ettevõte, mis keskendub tehisintellekti rakendamisele radioloogias onkoloogiliste leidude tuvastamiseks.

Ettevõtte missioon on tervishoiusüsteemi innovatsiooni abil paremaks muuta, pakkudes tehisintellekti lahendusi onkoloogias, mis tõstavad patsientide elukvaliteeti ja toetavad radioloogide igapäevatööd.

Better Medicine väljakutse on tõhusalt treenida tehisintellekti mudeleid CT-skaneeringutest tuvastama tervisekahjustusi, neid mõõtma ja segmenteerima. See nõuab ülesanne nõuab märkimisväärset arvutusvõimsust suurte andmekogumite käsitlemiseks, mudeli jõudluse optimeerimiseks ja treenimisaja vähendamiseks.

Tartu Ülikooli HPC taristust kasutab Better Medicine suure jõudlusega GPU nodesid ja skaleeritavat infrastruktuuri, et treenida süvaõppemudeleid suurtel pildiandmekogudel. Arvutusressursid võimaldavad kiiremat katsetamist, täpset parameetrite optimeerimist ja usaldusväärsete AI mudelite väljatöötamist, mis on valmis kliiniliseks kasutuseks.



GScan OÜ on 2018. aastal asutatud ettevõte, mis arendab looduslikul kiirgusel baseeruvaid läbivalgustusseadmeid ning vastavaid tomograafilisi ja klassifitseerimisalgoritme.

GScani tehnoloogia on murranguline, sest võimaldab läbivalgustada mistahes mõõdus objekte ning klassifitseerida nende koostist ning on võimeline automaatselt tuvastama skanneris asuvaid ohtlikke või muid keelatud aineid.

GS logo sisulehele

Kasutades ära loodusliku kosmilise kiirguse tomograafia võimsust, jälgib GScan tehnoloogia osakeste trajektoori muutusi või neeldumist, kui need läbivad huvipakkuvat objekti, saades seeläbi olulise statistika selle materjali ja kuju kohta. Seejärel tõlgitakse need teadmised nii sisemise kui ka välise geomeetria 2D- ja 3D-visualiseerimiseks koos keemilise koostise andmetega. Laiaulatuslike andmetega väljund annab põhjaliku ülevaate kontrollitavatest objektidest ja materjalidest. Kusjuures uuring on täpselt kohandatud klientide ainulaadsetele nõuetele vastavaks. HPC mängib olulist rolli kogutud andmete visualiseerimisel.

Kuna HPC kiirendab andmetöötlust, valmivad rekonstrueerimised lühema ajaga. Kiirema rekonstrueerimisega on järeltöötluse käigus võimalik rakendada laiemat valikut algoritme. Laiema algoritmide valikuga kasvab tehnoloogia võimekus ja efektiivsus ning seeläbi saame maailma muuta turvalisemaks tänu usaldusväärsematele andmetele kriitilise infrastruktuuri kohta.